STOLAR, 4 st, Gustavianska, varav en signerad av Erik Öhrmark, omkring 1800.

Målade. Stoppad och fast klädsel på sits. Dekor av lagerstav och fleuroner. Sitthöjd cirka 46 cm.

Senare klädsel. Smärre fläckar i klädseln. Ställvis slitage. Färgbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
700 EUR