VITRINSKÅP, nyrenässans, 1800-tal.

Tvådelat. Överdel med pardörr i glas. Framskjutande underdel med pardörr. Längd 101 cm. Djup 40 cm. Höjd 198 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Delvis renoverad. Delvis renoverad. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK