ASKKOPPAR, 3 st, SAMT BESTICKLÅDA, bla Joe Colombo & Gino Columbini, Kartell, 1960/70-tal.

Plast, lackerad aluminium och stål. Paret askkoppar, designade av Joe Colombo, höjd 42 cm. Rund askkopp, design, Gino Colombini, diameter 18 cm. Besticklåda mått 35x35x7,5 cm.

Slitage. Övre plastdelar med skador och sprickor. Mindre skada på besticklåda.

Proveniens

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
25 jun 2018 22:54
1 000 SEK
25 jun 2018 22:50
900 SEK
24 jun 2018 14:12
450 SEK
24 jun 2018 14:07
350 SEK