Gundorph Albertus

(Danmark, 1897-1970)
Gundorph Albertus
(Danmark, 1897-1970)

GUNDORPH ALBERTUS, ströare, 4 st, sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark, olika stpl 1920-tal-1954.

Modellnummer 629. Salt-och pepparströare i två olika storlekar. Höjd 6,5-10 cm.

Smärre slitage. Smärre bucklor. Repor. Svåra att öppna.

Säljes till förmån för Bjarne Ahlströms Minnesfond För Medicinsk Forskning.

Klubbat pris
10 501
920
957
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
4 nov 2018 20:51
10 501 SEK
4 nov 2018 20:51
10 100 SEK
4 nov 2018 20:49
9 900 SEK
4 nov 2018 20:24
9 700 SEK
4 nov 2018 20:24
9 500 SEK
4 nov 2018 20:24
9 300 SEK
4 nov 2018 20:23
9 100 SEK
4 nov 2018 20:23
8 900 SEK
4 nov 2018 20:23
8 700 SEK
4 nov 2018 20:23
8 500 SEK
4 nov 2018 17:39
8 300 SEK
4 nov 2018 17:22
8 100 SEK
4 nov 2018 17:22
8 000 SEK
4 nov 2018 17:22
7 900 SEK
4 nov 2018 17:22
7 700 SEK
4 nov 2018 17:20
7 500 SEK
4 nov 2018 17:20
7 300 SEK
4 nov 2018 17:20
7 100 SEK
4 nov 2018 17:20
6 900 SEK
4 nov 2018 17:20
6 700 SEK
4 nov 2018 17:20
6 500 SEK
4 nov 2018 17:20
6 300 SEK
4 nov 2018 17:20
6 100 SEK
4 nov 2018 17:20
5 900 SEK
4 nov 2018 17:20
5 700 SEK
4 nov 2018 17:19
5 500 SEK
4 nov 2018 17:19
5 300 SEK
4 nov 2018 17:19
5 100 SEK
4 nov 2018 17:19
4 900 SEK
4 nov 2018 13:03
4 700 SEK
27 okt 2018 11:20
4 500 SEK
27 okt 2018 7:23
4 200 SEK
26 okt 2018 13:27
4 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14