Johan Rohde

(Danmark, 1856-1935)
Johan Rohde
(Danmark, 1856-1935)

JOHAN ROHDE, bordspingla, sterling, Georg Jensen, 1945-77, Danmark.

Modellnummer 260. Klockad form med krönande ornament. Svenska importstämplar. Höjd 9 cm. Vikt 95 gram.

Obetydligt ytslitage.

Säljes till förmån för Bjarne Ahlströms Minnesfond För Medicinsk Forskning.

Klubbat pris
3 400
323
369
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
4 nov 2018 21:36
3 400 SEK
4 nov 2018 16:10
3 200 SEK
4 nov 2018 16:10
3 100 SEK
1 nov 2018 22:00
2 900 SEK
30 okt 2018 22:23
2 700 SEK
30 okt 2018 16:31
2 500 SEK
30 okt 2018 16:31
2 400 SEK
29 okt 2018 9:48
2 200 SEK
27 okt 2018 17:17
2 000 SEK
27 okt 2018 17:17
1 900 SEK
26 okt 2018 20:24
1 800 SEK
26 okt 2018 20:24
1 700 SEK
26 okt 2018 13:33
1 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14