Vivianna Torun Bülow-Hübe

(Sverige, 1927-2004)
Vivianna Torun Bülow-Hübe
(Sverige, 1927-2004)

VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE Halsring med hänge, ring, ett par örhängen, sterlingsilver med pärlemor.

Egen verkstad sannolikt 1990-tal. Halsring, hänge och ring stämplade 'Torun'. Höjd örhängen 55 mm. Ringstorlek 18,75/58,5. Höjd hänge 60 mm. Diameter halsring ca 14 cm. Totalvikt 49 gram. Extra örhänge utan krok medföljer.

Hänget med skada. Bruksslitage.

Klubbat pris
7 200
639
667
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
10
4 nov 2018 18:14
7 200 SEK
8
4 nov 2018 18:14
7 000 SEK
8
31 okt 2018 22:17
6 800 SEK
9
31 okt 2018 22:17
6 600 SEK
8
31 okt 2018 18:55
6 400 SEK
27 okt 2018 17:24
6 000 SEK
27 okt 2018 15:59
5 000 SEK
27 okt 2018 1:25
3 000 SEK
26 okt 2018 23:51
2 400 SEK
26 okt 2018 23:06
2 200 SEK
26 okt 2018 15:55
2 000 SEK
26 okt 2018 10:53
300 SEK

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06