BESTICK, 72 delar, silver, Cohr, Danmark, 1900-talets mitt.

Sachsisk modell.
12 bordsgafflar, 18 cm.
12 bordsknivar, stålblad, 22 cm.
12 bordsskedar, 18 cm.
12 smörgåsgafflar, 15 cm.
12 smörgåsknivar, stålblad, 19 cm.
12 tårtskedar, 18 cm.
Vikt med stålblad ca 3200 g.

Normalt bruksslitage.

Klubbat pris
8 803
777
811
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
23 sep 2018 0:51
8 803 SEK
23 sep 2018 0:51
8 603 SEK
21 sep 2018 9:38
8 400 SEK
19 sep 2018 22:05
8 200 SEK
14 sep 2018 21:38
8 000 SEK