BONBONJÄRER, ett par, silver. Lars Larsson, Göteborg, 1853

Skålar på fot, med dekor av blomster och rocailler, uppsvängda hänklar, knopp i form av blomma, skål och lock stämplade 1853. Total höjd med lock 29 cm, vikt 1796 gram.

Slitage, repor.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
23 sep 2018 9:03
8 200 SEK
23 sep 2018 9:03
8 000 SEK
8
23 sep 2018 9:03
7 800 SEK
23 sep 2018 9:02
7 600 SEK
8
23 sep 2018 9:02
7 400 SEK
23 sep 2018 9:02
7 200 SEK
8
23 sep 2018 9:02
7 000 SEK
23 sep 2018 8:00
6 601 SEK
8
23 sep 2018 8:00
6 401 SEK
23 sep 2018 7:56
6 201 SEK
8
23 sep 2018 7:56
6 001 SEK
23 sep 2018 7:55
5 800 SEK
8
23 sep 2018 7:55
5 600 SEK
23 sep 2018 7:55
5 400 SEK
8
23 sep 2018 7:55
5 200 SEK
22 sep 2018 22:04
5 000 SEK
19 sep 2018 19:21
4 800 SEK
16 sep 2018 10:46
4 500 SEK
16 sep 2018 9:18
4 050 SEK
15 sep 2018 15:22
3 600 SEK
15 sep 2018 14:47
3 400 SEK
15 sep 2018 10:07
2 200 SEK
15 sep 2018 9:09
2 000 SEK
14 sep 2018 21:41
1 000 SEK