BESTICKSERVIS, 63 delar, silver, modell engelsk snäck, Johan Olof Zetterström, Göteborg, 1876 samt C.G. Hallberg 1940.

12 matgafflar, längd 21 cm
12 matskedar, längd 21 cm
12 matknivar med stålblad, längd 24,5 cm
12 bordsknivar med stålblad, längd 21 cm
9 bordsgafflar, längd 18 cm
6 bordsskedar, längd 19 cm
Total vikt exklusive knivar med stålblad 2300 g.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
10 000 SEK