Charles Aldridge och Henry Green, tekanna, silver, London 1786.

Oval med raka sidor, dekor av stansade brodyrer samt på livet delfin, rak pip, fällbart lock med träknopp, svängt trähandtag. Längd 27 cm, vikt 454 gram.

Slitage, repor.

Klubbat pris
7 350
652
681
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 sep 2018 22:48
7 350 SEK
19 sep 2018 22:48
7 150 SEK
19 sep 2018 22:48
7 000 SEK
19 sep 2018 22:48
5 200 SEK
19 sep 2018 22:48
5 000 SEK
19 sep 2018 15:18
4 000 SEK
19 sep 2018 10:44
1 000 SEK