CG HALLBERG, sockerskrin, silver, empirestil, Stockholm, 1908.

Ovalt, på tassfötter, delvis godronnerat, fällbart lock med liggande hund. Längd 15 cm, vikt 480 gram.

Bruksslitage, små bucklor, små rispor.

Klubbat pris
2 803
249
260
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
21 sep 2018 23:05
2 803 SEK
20 sep 2018 21:24
2 603 SEK
20 sep 2018 21:24
2 500 SEK
20 sep 2018 21:15
2 202 SEK
20 sep 2018 21:15
2 002 SEK
20 sep 2018 9:24
1 600 SEK
18 sep 2018 21:45
1 500 SEK
16 sep 2018 15:43
1 111 SEK