Delvis förgylld. Svisselerad dekor av rocailler. Klockad fot. Höjd 20,5 cm. Vikt 460 gram.
Slitage. Senare gravyr. Bristningar vid mynningen. Anlupen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10