KAFFESERVIS, 3 delar, silver, stämplade WP, Åbo, Finland, 1894, 1897.

Gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning. Kannans höjd 28 cm. Total vikt 1059 gram.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Klubbat pris
2 900
275
315
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
23 sep 2018 19:53
2 900 SEK
23 sep 2018 19:53
2 750 SEK
18 sep 2018 7:49
2 700 SEK
18 sep 2018 7:49
2 500 SEK
16 sep 2018 15:36
2 422 SEK
16 sep 2018 15:36
2 222 SEK
16 sep 2018 0:34
2 000 SEK
14 sep 2018 17:25
1 000 SEK