MAGNUS FRYBERG, sockerskål, silver, Jönköping, 1839.

Delvis godronnerad skål med lock och uppsvängda hänklar. balusterformat ben på rund bas med tassfötter. Blomsterdekor i relief. Höjd 33 cm. Vikt 775 gram.

Smärre slitage. Smärre bucklor. Lagningar.

Klubbat pris
4 307
380
397
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
23 sep 2018 15:41
4 307 SEK
22 sep 2018 17:35
4 107 SEK
22 sep 2018 17:35
4 021 SEK
22 sep 2018 13:06
3 907 SEK
22 sep 2018 13:06
3 707 SEK
16 sep 2018 8:43
3 500 SEK
15 sep 2018 22:04
2 500 SEK
15 sep 2018 15:28
2 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14