Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
SITTPUFF, Marocko.
SITTPUFF, Marocko.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, två stycken, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LANTERNA, 1900-tal.
LANTERNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 515 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELIS BERGH, GLASSERVIS, 59 delar, modell Karlberg, Kosta.
Klubbat pris
3 102 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD med låda, allmoge 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÄNK, 1900-talets början.
BÄNK, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, flintgods, jugend, omkring 1910.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LANTERNA / SKEPPSLYKTA, C.M Hammar, Göteborg, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFFER 4 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, silver, Köpenhamn 1910.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI LJUSSTAKAR, 9 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, allmoge, trä, märkt ONS och daterad 1820.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIET HEIN, kandelaber "Ursa Major", Danmark, Formgiven 1953.
Klubbat pris
10 050 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 320 x 173 cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSDUKAR, 2 st samt SERVETTER, 12 st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, lergods, Fantoni, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, silver, Mexiko, 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT SAMT SKÅLFAT, tenn, 2 st, 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 148 x 98 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 155 x 101 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par, sandsten Gotland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
SKÅL, porslin Kina 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LINNEDUKAR samt SERVETTER, 22  delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn.  samtida tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTURER, ett par, stenmassa, 1900-tal.
Klubbat pris
9 205 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GRYTOR, gjutjärn, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
FÅGLAR, 2 st, silver.
FÅGLAR, 2 st, silver.
Klubbat pris
2 076 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, VAS, stengods.
LISA LARSON, VAS, stengods.
Klubbat pris
3 625 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PICASSO, vas "Chouetton", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.
Klubbat pris
14 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 211 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD modern tillverkning.
MATBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOP, silver, Gränna, 1978.
STOP, silver, Gränna, 1978.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Ferdos, ca 390 x 291 cm.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kelim orientalisk, ca 293 x 200 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 260 x 170 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TOASTRACK, silver, Deakin & Francis, Birmingham 1928.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSFAT, Kina, porslin, Qianlong (1736-95) .
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
3 910 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK