URNA, keramik, sannolikt sen Qajar dynasti, Persien/Iran, höjd ca 27,5 cm.

Balusterformad. Polykromt landskap med hjortar, blommor, byggnader och bladverk.

Krackelyrer, slitage, några fotnagg.

Proveniens

Enligt uppgift Segerstad herrgård, Östergötland.

Klubbat pris
3 204
284
297
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (27 bud)
25 jun 2018 14:23
3 204 SEK
25 jun 2018 14:23
3 004 SEK
25 jun 2018 14:18
2 950 SEK
25 jun 2018 14:18
2 750 SEK
25 jun 2018 14:17
2 500 SEK
25 jun 2018 14:17
2 300 SEK
24 jun 2018 8:38
2 003 SEK
21 jun 2018 20:02
2 000 SEK
21 jun 2018 7:34
1 702 SEK
21 jun 2018 7:34
1 602 SEK
20 jun 2018 11:59
1 101 SEK
19 jun 2018 20:47
1 001 SEK
19 jun 2018 20:47
1 000 SEK
19 jun 2018 20:47
950 SEK
19 jun 2018 20:47
900 SEK
19 jun 2018 20:47
850 SEK
19 jun 2018 20:47
800 SEK
19 jun 2018 20:47
750 SEK
19 jun 2018 20:47
700 SEK
19 jun 2018 20:47
650 SEK
19 jun 2018 20:47
600 SEK
19 jun 2018 20:47
550 SEK
19 jun 2018 20:47
500 SEK
19 jun 2018 5:38
450 SEK
19 jun 2018 5:38
400 SEK
19 jun 2018 0:20
350 SEK
18 jun 2018 18:51
300 SEK