BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor och pagodlandskap i imari-färger. Diameter 24 cm, höjd 10 cm.

Bruksskick. Färgbortfall. Nagg. Sprickor.

Klubbat pris
505
45
47
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 jul 2018 20:34
505 SEK
4 jul 2018 20:34
500 SEK
4 jul 2018 19:06
350 SEK
3 jul 2018 9:15
300 SEK