1043156

MOCCASERVISDELAR, 25 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Elva moccakoppar med fat (1/528), fyra+två askfat, två serveringsfat, sopptallrik, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, salt- och pepparströare. Ett extra underfat till kopp medföljer.

Konditionsrapport

Bruksskick. Fyra delar med nagg (sopptallrik, gräddkanna, koppar). Tre delar med sprickor (koppar samt sopptallrik). Lock till sockerskål saknas.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 150
    209 EUR
    237 USD

    Budhistorik (9 bud)
    619 jun 16:582150SEK
    5A19 jun 16:582000SEK
    5A19 jun 16:581700SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes