MOCCASERVISDELAR, 25 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Elva moccakoppar med fat (1/528), fyra+två askfat, två serveringsfat, sopptallrik, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, salt- och pepparströare. Ett extra underfat till kopp medföljer.

Bruksskick. Fyra delar med nagg (sopptallrik, gräddkanna, koppar). Tre delar med sprickor (koppar samt sopptallrik). Lock till sockerskål saknas.

Klubbat pris
2 150
191
201
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 jun 2018 16:58
2 150 SEK
19 jun 2018 16:58
2 000 SEK
19 jun 2018 16:58
1 700 SEK
19 jun 2018 16:58
1 600 SEK
18 jun 2018 22:02
1 500 SEK
18 jun 2018 17:45
1 300 SEK
15 jun 2018 8:14
1 200 SEK
12 jun 2018 21:22
898 SEK
12 jun 2018 21:16
400 SEK