1043156
MOCCASERVISDELAR, 25 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Elva moccakoppar med fat (1/528), fyra+två askfat, två serveringsfat, sopptallrik, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, salt- och pepparströare. Ett extra underfat till kopp medföljer.

Bruksskick. Fyra delar med nagg (sopptallrik, gräddkanna, koppar). Tre delar med sprickor (koppar samt sopptallrik). Lock till sockerskål saknas.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 150
204
230
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 jun 2018 16:58
2 150 SEK
19 jun 2018 16:58
2 000 SEK
19 jun 2018 16:58
1 700 SEK
19 jun 2018 16:58
1 600 SEK
18 jun 2018 22:02
1 500 SEK