TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått samt imari, med motiv av flodlandskap, diameter ca 23 cm.

Slitage, nagg. Två med sprickor samt nagg.

Klubbat pris
800
78
89
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
4 aug 2018 10:01
800 SEK