FAT, sex stycken, kantonporslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger mot celadonbakgrund, med motiv av växtligheter samt fåglar, diameter 19 cm.

Slitage, en med kantspricka.

Klubbat pris
1 300
115
120
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
27 jul 2018 13:01
1 300 SEK
27 jul 2018 12:56
1 200 SEK
27 jul 2018 9:47
1 000 SEK
26 jul 2018 16:41
701 SEK
26 jul 2018 9:25
300 SEK