1048097

WILHELM KÅGE, servis, 29 delar, porslin, "Vas", Gustavsberg, 1900 talets mitt.

5 assietter, diameter 17,5
10 djupa mattallrikar, diameter 24,5
10 mattallrikar, diameter 24,5
1 ovalt uppläggningsfat, längd 25
2 ovala djupa uppläggningsfat, längd 20
1 karaff, höjd 18
1 terrin med lock, längd 26, höjd 17 cm.

Konditionsrapport

Flera delar med nagg. Vissa delar med svårt slitage. Sprickor förkommer. Karaff missfärgad. Krackelyr. Slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    300
    29 EUR
    33 USD

    Budhistorik (1 bud)
    114 jun 11:50300SEK