1048097

WILHELM KÅGE

Servis, 29 delar, porslin, "Vas", Gustavsberg, 1900 talets mitt.

5 assietter, diameter 17,5
10 djupa mattallrikar, diameter 24,5
10 mattallrikar, diameter 24,5
1 ovalt uppläggningsfat, längd 25
2 ovala djupa uppläggningsfat, längd 20
1 karaff, höjd 18
1 terrin med lock, längd 26, höjd 17 cm.

Konditionsrapport

Flera delar med nagg. Vissa delar med svårt slitage. Sprickor förkommer. Karaff missfärgad. Krackelyr. Slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    300
    29 EUR
    33 USD

    Budhistorik (1 bud)
    114 jun 11:50300SEK