MATSERVIS, 69 delar, Theodore Haviland, Limoges, 1900-talets första hälft/mitt.

23 mattallrikar, diameter 25 cm.
15 djupa tallrikar diameter 24,5 cm.
11 lunchtallrikar, diameter 23 cm.
11 assietter, diameter 19 cm.
En karott med lock, diameter 23 cm, höjd 11 cm.
En såsskål, längd 24 cm.
Ett runt fat, diameter 35 cm.
Sex ovala fat, längd 23 - 47 cm.

Slitage med visst färgbortfall. Två mattallrikar, en lunchtallrik samt ett serveringfat med nagg.

Klubbat pris
2 250
202
213
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
25 jun 2018 21:44
2 250 SEK
25 jun 2018 21:44
2 050 SEK
25 jun 2018 21:43
1 950 SEK
25 jun 2018 21:43
1 850 SEK
25 jun 2018 21:43
1 750 SEK
25 jun 2018 21:37
1 650 SEK
23 jun 2018 17:02
1 550 SEK
23 jun 2018 17:02
1 500 SEK
18 jun 2018 21:11
1 100 SEK
17 jun 2018 22:33
1 000 SEK
17 jun 2018 21:23
900 SEK
17 jun 2018 18:21
850 SEK
17 jun 2018 18:21
800 SEK
17 jun 2018 18:21
800 SEK
17 jun 2018 18:21
750 SEK
17 jun 2018 18:21
700 SEK
17 jun 2018 18:20
650 SEK
17 jun 2018 18:20
600 SEK
17 jun 2018 18:20
550 SEK
17 jun 2018 18:20
500 SEK
16 jun 2018 22:04
300 SEK