TALLRIKAR, 13 stycken, samt FAT, nio stycken samt GALLERSKÅL med FAT, kompaniporslin, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med flodlandskap, diameter 18,5-22,7 cm. Längd på fat 26 cm.

Fyra tallrikar med sprickor, nagg, slitage. Mistor.

Klubbat pris
4 300
380
396
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 jul 2018 19:17
4 300 SEK
22 jul 2018 19:17
4 100 SEK
22 jul 2018 19:07
4 000 SEK
16 jul 2018 18:56
1 000 SEK
16 jul 2018 12:20
300 SEK