SOPPTALLRIKAR, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, med vackert förgyllt bräm, diameter 23 cm.

Slitage,en med kantspricka samt lagning. Nagg, mistor.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
8
10 jul 2018 15:02
3 200 SEK
10
10 jul 2018 15:02
3 000 SEK
10
10 jul 2018 14:54
2 800 SEK
8
10 jul 2018 14:54
2 600 SEK
10
10 jul 2018 14:52
2 400 SEK
8
10 jul 2018 14:47
2 200 SEK
10 jul 2018 14:47
2 001 SEK
10 jul 2018 14:01
1 700 SEK
8
10 jul 2018 14:00
1 600 SEK
9
10 jul 2018 14:00
1 555 SEK
8
9 jul 2018 20:38
1 200 SEK
9 jul 2018 17:37
1 050 SEK
9 jul 2018 8:38
650 SEK
8 jul 2018 22:35
600 SEK
8 jul 2018 18:12
550 SEK
3 jul 2018 20:02
500 SEK
3 jul 2018 16:58
400 SEK
3 jul 2018 12:38
300 SEK