Arne Jones E1299

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 33 cm.

Slitage, knopp med lagning. Ett skadat öra med lagning.

Klubbat pris
2 400
228
261
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
1 jul 2018 17:10
2 400 SEK
1 jul 2018 17:08
2 200 SEK
1 jul 2018 16:33
2 000 SEK
1 jul 2018 16:31
1 700 SEK
1 jul 2018 16:30
1 600 SEK
1 jul 2018 10:23
1 500 SEK
25 jun 2018 19:15
1 000 SEK