SOPPTALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blombukett, diameter 23 cm.

Slitage, mistor, smärre nagg.

Klubbat pris
1 322
116
121
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
10 jul 2018 14:48
1 322 SEK
10 jul 2018 14:00
1 222 SEK
10 jul 2018 14:00
1 200 SEK
9 jul 2018 20:40
1 000 SEK
9 jul 2018 20:40
950 SEK
9 jul 2018 17:39
800 SEK
8 jul 2018 12:48
700 SEK
3 jul 2018 12:38
300 SEK