FAT, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av växtligheter, diameter 21,7-22 cm.

Slitage, en med omfattande skador, de två andra med sprickor och nagg.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
17 jul 2018 18:30
1 000 SEK
11 jul 2018 15:16
600 SEK
11 jul 2018 14:17
500 SEK
10 jul 2018 14:23
300 SEK