KOPP med LOCK, två stycken, samt FAT, fyra stycken och SKÅL, porslin. Kina, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i orange, med motiv av växter samt frukter, diameter på skål 13,3 cm, diameter på fat 13,5 cm.

Slitage, ett fat med kantlagning, ett lock med sprickor och nagg. Två koppar med sprickor.

Klubbat pris
2 508
219
229
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
29 jul 2018 18:14
2 508 SEK
29 jul 2018 18:14
2 500 SEK
29 jul 2018 18:14
2 200 SEK
29 jul 2018 18:12
2 009 SEK
29 jul 2018 18:07
1 877 SEK
29 jul 2018 18:07
1 777 SEK
29 jul 2018 13:05
1 655 SEK
29 jul 2018 11:27
1 555 SEK
29 jul 2018 11:27
1 500 SEK
29 jul 2018 9:13
1 200 SEK
27 jul 2018 17:01
1 008 SEK
21 jul 2018 9:53
300 SEK