FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekori underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 29 cm.

Slitage, smärre nagg.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
21 jul 2018 18:35
1 000 SEK
21 jul 2018 17:18
400 SEK
21 jul 2018 13:53
300 SEK