SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, diameter 16,5 cm.

Slitage, smärre fotringsnagg.

Klubbat pris
900
79
83
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
7 aug 2018 14:44
900 SEK
6 aug 2018 22:14
850 SEK
6 aug 2018 22:14
850 SEK
6 aug 2018 5:48
800 SEK
6 aug 2018 0:42
750 SEK
6 aug 2018 0:42
700 SEK
4 aug 2018 21:38
650 SEK
4 aug 2018 21:38
600 SEK
4 aug 2018 21:38
600 SEK
4 aug 2018 21:37
500 SEK
4 aug 2018 21:37
450 SEK
2 aug 2018 15:39
400 SEK
1 aug 2018 0:26
350 SEK
31 jul 2018 21:51
300 SEK