KOPPAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, höjd 4 cm.

Slitage, en med kantspricka, en annan med kantspricka, en med kantspricka.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
20 jul 2018 16:11
1 000 SEK
20 jul 2018 16:10
900 SEK
20 jul 2018 16:10
850 SEK
20 jul 2018 16:08
800 SEK
20 jul 2018 15:48
750 SEK
20 jul 2018 11:40
700 SEK
18 jul 2018 18:17
550 SEK
17 jul 2018 18:31
450 SEK
16 jul 2018 5:33
400 SEK
16 jul 2018 1:27
350 SEK
13 jul 2018 13:59
300 SEK