TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, diameter ca 22,5-22,7 cm.

Slitage, en med ifylld kantnagg. En med nagg, en med kantspricka.

500
44
46
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
2 aug 2018 15:24
500 SEK
26 jul 2018 21:29
300 SEK