TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, diameter ca 22,6 cm.

Slitage, en med kantlagningar. Smärre nagg.

Klubbat pris
450
40
41
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
24 jul 2018 15:05
450 SEK
24 jul 2018 13:51
400 SEK
24 jul 2018 0:06
350 SEK
24 jul 2018 0:06
350 SEK
23 jul 2018 17:06
300 SEK