TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blomster, diameter 23 cm.

Slitage, smärre nagg. En skadad tallrik. En tallrik med kantspricka och nagg.

650
57
60
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
22 jul 2018 19:13
650 SEK
22 jul 2018 19:12
450 SEK
13 jul 2018 18:14
300 SEK