TALLRIK samt SOPPTALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter, djur, växter och natur. Diameter 22,2-23 cm.

Slitage, en sopptalrik med kantnagg.

1 049
98
111
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
5 aug 2018 16:58
1 049 SEK
5 aug 2018 16:34
999 SEK
2 aug 2018 21:30
500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Winter Sale 669

800. Hilma af Klint, Ateljéinteriör.
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
Budhistorik
1 100 000

ditt bud
1 050 000

ditt bud
1 000 000

ditt bud
980 000

ditt bud
960 000

ditt bud
940 000

ditt bud
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
Aktuellt bud:
1 100 000 SEK