TALLRIKAR, tre stycken, samt SOPPTALLRIKAR, tre st, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95) samt en 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, diameter 22,8-23,3 cm.

En tallrik med sprickor. En tallriik med kantspricka samt ifyllda nagg. En sopptallrik med nagg.

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
5 aug 2018 16:25
1 700 SEK
5 aug 2018 16:24
1 600 SEK
5 aug 2018 16:13
1 500 SEK
2 aug 2018 18:21
1 000 SEK
30 jul 2018 22:19
350 SEK
29 jul 2018 11:41
300 SEK