TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av blommor, växter, fågel. Diameter ca 22,5 cm.

Slitage, en med smärre ifyllda nagg.

Klubbat pris
1 200
106
112
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
21 jul 2018 18:58
1 200 SEK
19 jul 2018 23:33
800 SEK
17 jul 2018 17:25
333 SEK