TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter, diameter 22,5-22,7 cm.

Slitage, en med stjärnspricka.

Klubbat pris
827
78
90
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
21 jul 2018 18:57
827 SEK
21 jul 2018 18:57
777 SEK
21 jul 2018 16:59
450 SEK
21 jul 2018 16:59
400 SEK
21 jul 2018 16:34
350 SEK
19 jul 2018 22:58
300 SEK