TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.

Gavlar av gjutjärn. Träribbor i rygg och sits av ek. Längd ca 165 cm. Sitthöjd ca 47 cm.

Slitage. Färgbortfall. Rostangrepp. Renoverad. Kompletterad med senare träribbor.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
29 jun 2018 21:13
3 200 SEK
21 jun 2018 23:08
3 000 SEK