BESTICK, 68 st, silver, R Lange, Estland, 1900-talets första hälft.

Sex matgafflar, sex matknivar med blad i rostfritt stål, sex teskedar, tolv kaffeskedar, tolv tårtgafflar, tolv fruktknivar, två smörknivar, sex små gafflar med två spetsar, sex serveringsbestick. Längd 11- 25 cm. Total vikt ca 2045 g.

Bruksskick. Fläckar.

Klubbat pris
6 400
565
589
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
20 jun 2018 10:18
6 400 SEK
20 jun 2018 10:17
6 000 SEK
20 jun 2018 8:07
5 000 SEK
19 jun 2018 0:14
4 500 SEK
18 jun 2018 21:34
4 200 SEK
18 jun 2018 9:46
4 000 SEK
16 jun 2018 22:09
2 500 SEK
15 jun 2018 19:20
500 SEK
15 jun 2018 10:30
300 SEK