FAT, 4 stycken, porslin, Imari, Japan, omkring år 1900.

Diameter ca 30 och 34 cm (styck).

Slitage. Glasyrmistor. Ett av de minsta faten med smärre nagg och tillverkningsdefekter.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 jul 2018 15:01
1 000 SEK
6 jul 2018 12:03
700 SEK
29 jun 2018 13:41
300 SEK