GRÄDDKANNA, silver, Pehr Abraham Taxberg, Sundsvall 1837.

Graverad dekor med blommor. Total höjd inklusive hänkel 19 cm. Vikt 69 gram.

Lagning på hänkel. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
616
55
58
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
25 jul 2018 15:12
616 SEK
25 jul 2018 15:12
610 SEK
25 jul 2018 15:02
560 SEK
25 jul 2018 8:32
510 SEK
25 jul 2018 8:32
500 SEK
24 jul 2018 18:16
350 SEK
20 jul 2018 23:48
300 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06