BESTICK, 37 st, delvis Melron, Frankrike, 1900-talets andra hälft.

Elva smörgåsknivar med ljusa skaft, elva smörgåsgafflar med ljusa skaft, två bordsgafflar med ljusa skaft, två bordsgafflar med mörka skaft, två bordsknivar med mörka skaft, sju tårtgafflar med röda skaft, två skedar med ljusa skaft. Längd 14,5- 20 cm.

Bruksskick. Sprickor i skaften. Anlupen metall.

Klubbat pris
350
31
33
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
19 jun 2018 22:27
350 SEK
19 jun 2018 12:40
300 SEK