SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.

Ovala form med knäckdekor. Invändigt förgyllda. Längd 9 cm. Senare saltskedar Frankrike medföljer. Total vikt 110 gram.

Slitage. Lagningar. Ostämplade.

Klubbat pris
6 200
541
566
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
10
30 jul 2018 22:41
6 200 SEK
9
30 jul 2018 22:41
6 000 SEK
9
30 jul 2018 22:40
5 000 SEK
10
30 jul 2018 22:40
4 800 SEK
9
30 jul 2018 22:20
4 000 SEK
30 jul 2018 21:20
3 100 SEK
8
30 jul 2018 20:39
2 900 SEK
30 jul 2018 19:15
2 700 SEK
30 jul 2018 0:28
2 500 SEK
22 jul 2018 10:13
2 300 SEK
21 jul 2018 22:49
2 100 SEK
21 jul 2018 10:28
1 900 SEK
20 jul 2018 22:33
550 SEK
20 jul 2018 18:30
500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14