1061982
SERVERINGSFAT, Kina, porslin, Qianlong (1736-95) .

Dekor i underglasyrblått med blombukett och ströblommor i botten, konturetart brätte. längd 42 cm (silfat/lock saknas).

Ställvis slitage/mindre nagg längs brätte.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 000
95
107
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
23 jun 2018 12:41
1 000 SEK
19 jun 2018 7:55
500 SEK
17 jun 2018 15:35
300 SEK