SERVISDELAR, 39 delar, porslin, "Musselmalet", Porsgrund samt Royal Copenhagen, Norge och Danmark, 1900-tal.

Kaffekanna, tekanna, tolv kaffekoppar med fat, elva assietter (diam. 15-16 cm) och skål på fot av Porsgrund. Sju kaffekoppar med fat #1/92 samt sex assietter #1/181 av Royal Copenhagen.

Fyra extra medföljande koppfat samt lock från Porsgrund. Slitage. Missfärgningar. Omfattande lagning. Cirka fem delar med nagg.

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
9 aug 2018 22:37
1 700 SEK
9 aug 2018 22:37
1 600 SEK
9 aug 2018 11:36
1 500 SEK
8 aug 2018 20:39
1 400 SEK
8 aug 2018 20:39
1 400 SEK
8 aug 2018 16:21
1 300 SEK
8 aug 2018 9:51
1 200 SEK
8 aug 2018 9:51
1 200 SEK
5 aug 2018 16:54
1 100 SEK
5 aug 2018 16:53
1 000 SEK
5 aug 2018 16:53
1 000 SEK
5 aug 2018 16:53
750 SEK
5 aug 2018 16:53
700 SEK
5 aug 2018 16:53
550 SEK
5 aug 2018 16:53
500 SEK
5 aug 2018 16:53
450 SEK
5 aug 2018 16:53
400 SEK
2 aug 2018 10:33
350 SEK
1 aug 2018 18:14
300 SEK