Björn Wiinblad

(Danmark, 1918-2006)
Björn Wiinblad
(Danmark, 1918-2006)

BJÖRN WIINBLAD, uppsatsskål, keramik, Danmark, daterad -90

I form av stående flicka med blomstrande hår, målad dekor i blått och svagt rosa. Höjd 31 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
26 jun 2018 13:11
4 000 SEK
21 jun 2018 23:36
3 800 SEK
21 jun 2018 16:09
3 600 SEK
21 jun 2018 16:09
3 500 SEK
21 jun 2018 16:08
3 400 SEK
21 jun 2018 16:08
3 200 SEK
21 jun 2018 16:08
2 950 SEK
21 jun 2018 16:08
2 750 SEK
20 jun 2018 22:15
2 500 SEK
20 jun 2018 22:15
2 300 SEK
20 jun 2018 15:55
2 200 SEK
20 jun 2018 15:55
2 000 SEK
20 jun 2018 15:55
2 000 SEK
20 jun 2018 12:21
1 700 SEK
20 jun 2018 12:21
1 600 SEK
19 jun 2018 22:43
1 500 SEK
19 jun 2018 17:49
1 000 SEK