SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.

På palmettformade fötter. Delvis godonnerad skål med uppsvängda hänklar. Lockknopp i form av kotte. Höjd ca 21 cm. Vikt 579 g.

Bruksskick. Senare gravyr. Lagningar. Klippt hål för sked i lock. Bucklor.

Klubbat pris
3 000
262
274
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 jun 2018 22:46
3 000 SEK
22 jun 2018 16:17
2 700 SEK
22 jun 2018 13:38
2 500 SEK
16 jun 2018 0:35
2 200 SEK
14 jun 2018 8:56
2 000 SEK
13 jun 2018 18:57
1 500 SEK