Silver BestickDuka med stil
1063290
GUSTAF JANSSON, bestick 72 dlr "Diana" silver för GAB Stockholm 1960-tal

Bestående av;
12 knivar, längd 21 cm,
12 knivar, längd 17,5 cm,
6 knivar, längd 15,5 cm,
2 smörknivar, längd 17 cm,
12 gafflar, längd 14,5 cm,
12 gafflar, längd 17,5 cm,
12 skedar, längd 17,5 cm,
12 skedar, längd 16 cm,
1 såssked,
2+2 serveringsskedar,
2 serveringsgafflar,
total vikt ca 3799 gram.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 400
609
686
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 jun 2018 7:30
6 400 SEK
21 jun 2018 21:00
5 000 SEK
18 jun 2018 13:05
3 000 SEK
17 jun 2018 11:09
1 500 SEK
17 jun 2018 0:58
600 SEK