LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Hans Wicksten, Västerås, (verksam 1782 -1810).

Kolonnformade på fyrsidigt genombrutet postament med klotfötter. Höjd ca 21 cm.

Lagningar. Förstärkningar. Skador. Bucklor. Slitage.

Klubbat pris
1 800
157
166
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
15 jul 2018 18:24
1 800 SEK
15 jul 2018 11:41
1 700 SEK
15 jul 2018 1:35
1 600 SEK
15 jul 2018 1:34
1 500 SEK
15 jul 2018 1:34
1 500 SEK
14 jul 2018 22:51
1 300 SEK
14 jul 2018 22:51
1 200 SEK
11 jul 2018 0:58
1 100 SEK
11 jul 2018 0:57
1 000 SEK
11 jul 2018 0:57
1 000 SEK
10 jul 2018 7:02
716 SEK
10 jul 2018 7:02
666 SEK
10 jul 2018 7:02
605 SEK
10 jul 2018 7:02
555 SEK
9 jul 2018 21:18
500 SEK
9 jul 2018 21:18
450 SEK
9 jul 2018 21:13
350 SEK
9 jul 2018 21:00
300 SEK